Zdjęcia:
Tytuł:

Jak jeść homara?

Treść:

Homar to jeden z bardziej lubianych na świecie skorupiaków i faktycznie należy do szczególnych przysmaków. Homar amerykański (o czerwonym ubarwieniu i najbardziej rozpowszechniony) może ważyć nawet 17 kg. Homar europejski (o ciemnym, niebieskawym zabarwieniu) pochodzi z północnej części Morza Północnego.

Jak zabrać się do skorupiaka?

Na ogół homary kroi dzieli się wzdłuż na pół, ponieważ krojenie całego skorupiaka wymaga wprawy i siły. Co więcej łatwo przy tym opryskać cały stół, co przy obecności innych gości może być mało komfortowe.

Jakich sztućców użyć? 

W pełni profesjonalna wersja zakłada użycie 3 narzędzi: specjalnych szczypcy do homarów, nożyc i widelca zaopatrzonego w dwa lub trzy końce. Widelcem odrywamy i wyciągamy mięso z odwłoka. Poza tym trzeba jeszcze uporać się ze szczypcami homara, jeżeli kucharz nie rozgniótł ich uprzednio na tyle by można je było łatwo otworzyć w miejscach pęknięcia.

Jak wydobyć mięso?

Stopniowo. W pierwszej kolejności należy odłamać pazurki, następnie specjalnymi szczypcami rozłupać po kawałku kleszcze zwierzaka. Wszystko to wykonujemy z wyczuciem, by nie rozgnieść cennego mięsa znajdującego się w kleszczach, które to mięso jemy już wspomnianym widelcem. Dopuszczalne jest również zjedzenie go palcami. Odnóża łamie się w stawach na kawałki, w prawą dłoń bierze się widelec, którym odrywa się i wyjmuje mięso. W tym czasie lewą ręką trzyma się pancerz. Można też wysysać mięso z odnóży.

Źródło: http://www.luxlux.pl/artykul/savoir-vivre-przy-stole-jak-jesc-homary-22797

Rezerwacja

W celu dokonania rezerwacji prosimy o skorzystanie z formularza lub kontakt telefonicznyGodziny otwarcia

poniedziałek - piątek

12.00 - 22.00


soboty i niedziele

12.00 - 22.00
Nasz serwis używa ciasteczek - czytaj więcej

Villa Bianco | Steak & Lobster House | ul. Rdestowa 17a | 54-530 Wrocław | tel. 71 70 70 280 | restauracja@villabianco.pl

logo-programregio.gif
logo-dolnyslask
logo-ue.gif